2 - Máminy útoky

Napsal Roxina (») v sobotu 6. 7., přečteno: 42×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a onlineMami:


Dokud s námi ještě bydlela ségra, byla jsem svědkem Vašich častých hádek. I když jen přijela na návštěvu, stále jste se hádaly. Přihlížela jsem, krčela se na gauči a brečela, ať už toho necháte. Nikdy jste mě neposlechly. Dokonce jednou před Vánoci Jana přivezla několik krabic s dárky, ale Tys je s rozzuřením odmítla a začala je z balkonu házet po prchající Janě na chodníku. Málem jsi při tom trefila i malého Dominika. Následky Tvého jednání Tě vůbec nezajímaly. Komu jsi tím pomohla? Co sis tím sama dokázala? Jak asi svou babičku vidí Dominik?

 

Když jsem se jednou probudila uprostřed noci z neklidného spaní, tak jsi po mě hodila nůžky, které se mi ostřím zapíchly do kolene (dodnes tam mám jizvu). Udělala jsi to proto, že jsem Tě rušila při šití na stroji – nemohla jsem usnout, ale Ty ses nechtěla bavit a ztrácet čas. Ušetřila jsi tím snad čas, když jsi mě pak vezla do nemocnice?

Jednou, při mém útěku před Tvým běsněním, jsem se zavřela do pokojíku. Když jsi na mě psychoticky dorážela za dveřmi, bouchla jsem dlaní do skla tak silně, že jsem jej vyrazila a pořezala si ruce. Asi Tě bavilo, jezdit se mnou stále do Motola? A ani tam sis důsledky svého chování nikdy neuvědomila?

Bezdůvodně jsi mě napadala zpravidla každou neděli ráno. Nejprve to začalo hysterickým vyčítáním minulosti, pak to vyústilo ve fyzické násilí. Mlátila jsi mě vším možným, nejčastěji ale dlouhou dřevěnou vařečkou (proto, aby sis neničila ruce). Ale moje tělo Ti zničit nevadilo? Nikdy Tě nenapadlo, co s vývojem fyzické schránky dítěte udělá časté brutální mlácení?

Úspěšně jsi hrála „divadlo“ před sociálkou a školní psycholožkou, když se objevily první problémy s šikanou od mých spolužáků a podezřením na disfunkční rodinu. Uměla ses přetvařovat jako svatoušek a hrála si na dokonalou matku (dokonce jsi i uklidila celý byt!!!). Tehdy jsi tak ale zabránila mému odebrání do sociálního ústavu. Věděl vůbec táta, co se tehdy dělo? Proč jsi tak moc chtěla, abych u Tebe vyrůstala, když jsi mě očividně nenáviděla?

Pravidelně jsem byla řezaná za to, že jsem snědla nějakou konzervu s ovocem ze špajzu. Prý to jsou zásoby (asi na válku?), na které jsem si nesměla dovolit sahat. No a co? Vařila jsi jen krátce, co si vzpomínám. Kde jsem asi měla brát jídlo, když jsem vařit sama neuměla a kapesné jsem neměla?

Hysterické projevy jsi občas střídala za několik dní ustavičného mlčení. Tento druh týrání sice nebyl tak bolestivý, za to stejně psychicky velmi neúnosný. Co to mělo znamenat? Měla jsi to snad jako terapii či meditaci? Pokud ano, mělo by to vést k Tvému zklidnění a harmonizaci, ale to se zjevně nikdy nestalo...

Když jsem od táty dostala tisícikorunu jako bonus k blížícím se narozeninám, něco jsem si za ně koupila (dnes už nevím, co to bylo). Druhý den jsi přišla na to, že jsem měla peníze a s přesvědčením, že byly určené Tobě a ne mě, jsem dostala neskutečně brutální nářez. Vzala jsi do ruky dřevěnou korkovou pantofli a intenzivně mě s ní mlátila do hlavy. Následně jsem zvracela a bolela mě hlava, k žádnému lékaři jsi mě ale tehdy už neodvezla. V tu chvíli jsem myslela, že už to nemůžu přežít (a přála jsem si umřít). Chtěla jsi mě opravdu zabít? Kdybys neměla po ruce pantofli, ale nůž, použila bys ho raději? Tisícikoruna měla větší cenu než já a mé zdraví? Jakou finanční hodnotu má pro Tebe život dítěte?

Když se za Tebou v Poustevně jednou rozeběhl můj malý Jack Russell teriér Pinto, chtěla jsi ho nakopnout. Tak nenávidíš zvířata, že po roce mé domácí péče o tohoto psa jsi mě donutila „vystěhovat“ ho z mého domu a pokoje na zahradu. Pod tlakem Tvým i sousedky, která si přišla stěžovat na štěkot, jsem se Pinta následně vzdala. Dodnes tohoto činu lituji. Jak jsem se asi cítila já?

Tohle jsou více méně ty největší rány.

Není to všechno, šikanovala jsi mě stále (i v dospělosti).

Nevychovávalas mě.

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a sedm